Vitberg Recovery jest to urządzenie medyczne zaprojektowane do rehabilitacji i profilaktyki kluczowych dla jakości i długości życia obszarów objawowych, 3 obszary zawarte zostały w 3 programach.
Jedna sesja niezależnie od zalecanego programu | 40.00 pln
Karnet | 3 seanse | 90.00 pln
Jak to działa?
Wibracje zmniejszają sztywność tętnic i tym samym ryzyko zawału czy udaru, obniżają ciśnienie krwi u osób z nadciśnieniem lub stanem nadciśnieniowym i poprawiają funkcje śródbłonka naczyń.
Kiedy i dla kogo?
Program Cardio profilaktycznie może być stosowany przez każdego. Szczególną uwagę powinny zwrócić na niego osoby obciążone ryzykiem wystąpienia chorób serca lub zmian miażdżycowych. Ponadto rekomendujemy go osobom cierpiącym na powikłania po COVID-19 lub po innych ciężkich chorobach.
Skuteczność
Po stymulacji wibracyjnej obserwowano zwiększenie dopływu tlenu do mięśni szkieletowych, jak i prędkości przepływu krwi w tętnicy podkolanowej, w wyniku poszerzenia małych naczyń krwionośnych i wzrostu powrotu żylnego.
Jak to działa?
Wibracje Vitberg RS2 oddziałują na receptory czucia mięśniowego, powodując m.in. naprzemienne kurczenie i rozluźnianie mięśni. W ten sposób nie tylko aktywują i wzmacniają układ mięśniowo-szkieletowy, ale także łagodzą dolegliwości bólowe i poprawiają zakres ruchu. Ponadto pozytywnie wpływają na procesy poznawcze, jakość snu i nastrój - łagodzą niepokój czy depresję.
Kiedy i dla kogo?
Program Neuro może być elementem rehabilitacji ruchowej, przeciwbólowej, a także kierowany jest do wszystkich osób cierpiących na dolegliwości związane ze spowolnieniem procesów poznawczych, obniżony nastrój, problemy ze snem, nadmierny stres.
Skuteczność
Według japońskich badaczy, odpowiednio dobrane wibracje całego ciała poprawiają funkcje kognitywne u osób starszych o ok. 20% i pozytywnie oddziałują na nastrój. Efekty te udało się osiągnąć u osób stosujących 10-minutowe sesje wibroterapii przez 8 tygodni.
Jak to działa?
Wibroterapia ułatwia usuwanie wydzieliny płucnej, wspiera proces prawidłowej wentylacji i tym samym zwiększa natlenienie krwi. Dzięki temu łagodzi duszności, zadyszki i zmniejsza zmęczenie.
Kiedy i dla kogo?
W szpitalach wibracje oddziałujące na układ oddechowy stosowane są, by ułatwić odkrztuszanie plwociny i zwiększyć natlenienie. W warunkach domowych z zabiegów mogą korzystać osoby cierpiące na powikłania po COVID-19, mukowiscydozę, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, chrypkę czy chroniczne zmęczenie, wywołane m.in. niedotlenieniem. Program Oxy wskazany jest także tym, którzy doświadczają zadyszek.
Skuteczność
Z badań wynika, że odpowiednio dobrane bodźce wibracyjne wspomagają wydalanie plwociny, mogą poprawiać krążenie krwi w płucach, zapobiegać zastojowi żylnemu oraz rozluźniać mięśnie oddechowe. Wibroterapia została wskazana jako zalecana metoda rehabilitacji w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 lipca 2020 r. w sprawie programu pilotażowego w zakresie rehabilitacji leczniczej dla świadczeniobiorców po przebytej chorobie COVID-19.